Usługa namierzania telefonu: kiedy może być oszustwem?

Zastanawiasz się nad zamówieniem usługi namierzania telefonu przez sieć, ale jednocześnie nie masz pewności, czy wydane pieniądze nie okażą się być wyrzuconymi w błoto? Poniższy artykuł podpowie Ci na co trzeba uważać, aby decyzja nie okazała się błędna.

Dokonaj analizy danych usługodawcy Na samym początku warto dokładnie poznać informacje na temat firmy, która oferuje usługi namierzania telefonu. Na witrynie internetowej nie może zabraknąć dokładnej nazwy przedsiębiorstwa. Do tego dochodzi imię i nazwisko właściciela oraz dokładne dane kontaktowe. Należy pamiętać o zweryfikowaniu danych, które dotyczą numeru REGON firmy oraz sprawdzić, czy firma znajduje się w systemie KRS.

Jeśli wymienione dane nie są udostępnione, należy liczyć się z tym, że firma nie wywiąże się ze złożonych obietnic. W takim wypadku może okazać się, że obciążać będzie Cię cykliczna subskrypcja smsowa, która sprawi, że rachunki opłacane za komórkę będą naprawdę wysokie. Takie sytuacje mają najczęściej miejsce wówczas, gdy usługę zamawia się poprzez wpisanie numeru telefony do zamieszczone na stronie internetowej formularza. Prześledź dokładnie regulamin To, że system lokalizacji telefonu oferuje prawdziwa firma nie oznacza jeszcze, że można poczuć się w stu procentach bezpiecznym. Będzie tak dopiero wtedy, kiedy bardzo dokładnie zapoznamy się z regulaminem, który zamieszczony jest na witrynie internetowej.

uwaga na aplikacje lokalizujące telefon To właśnie w regulaminie jest bardzo dokładnie określone za co tak naprawdę płacimy. Pominięcie regulaminu to późniejsze trudności w dochodzeniu ewentualnego zadośćuczynienia. Problem może wystąpić także wtedy, kiedy już użytkujemy system namierzania telefonu. Do najczęściej występujących problemów zalicza się przede wszystkim mało precyzyjne wskazywanie lokalizacji, które w wielu wypadkach nie ma zupełnie nic wspólnego ze stanem rzeczywistym. Tak dzieje się najczęściej wtedy, kiedy usługodawca obiecuje, że namierzanie telefonu będzie wykonywane bez konieczności zainstalowania w pamięci telefonu specjalnego programu.