Zobacz również

Szyfrowanie telefonu: jak to zrobić?

Jedną z podstawowych technik zabezpieczania telefonu przed kradzieżą jest jego szyfrowanie. Po zaszyfrowaniu urządzenia, nikt poza jego właścicielem nie będzie w stanie z niego skorzystać. Wszystkie dane – kontakty, wiadomości SMS, dokumenty, aplikacje – będą bezpieczne. Co więcej, jeśli zsynchronizowano je z chmurą, bez trudu będzie można przenieść je na inne urządzenie. 

Szyfrowanie telefonu – metody

Mówiąc krótko, szyfrowanie telefonu to forma jego zabezpieczenia chroniąca przed dostępem osób trzecich. Z pewnością każdy właściciel telefonu chciałby, aby był jedyną osobą, która ma dostęp do zgromadzonych kontaktów, zdjęć, notatek i filmów. Sposobów na zapewnienie sobie dodatkowej ochrony telefonu jest całe mnóstwo. Za te najbardziej podstawowe uznaje się oczywiście ustawienia dotyczące samego urządzenia. To dzięki nim tworzymy hasło. Bez niego telefon okazuje się być bezużyteczny. Szyfrowanie telefonu można wykonać poprzez aplikacje. Są one darmowe, a do tego zapewniają prywatność danych na naprawdę wysokim poziomie. Co to oznacza? Nawet dostawca usług nie będzie miał najmniejszego wglądu w zgromadzone w naszym telefonie pliki. System Sam system to najbardziej podstawowa forma szyfrowania smartfonu. Jeśli nasz telefon ma system Android, wystarczy jedynie wejść w Ustawienia. Potem wchodzimy w zakładkę Lokalizacja oraz zabezpieczenia.

szyfrowanie danych w telefonie Następnie w panelu Administracja znajduje się zakładka „ustaw hasło”. To właśnie w tym miejscu wprowadzamy hasło i to ono jest odpowiedzialne za szyfrowanie telefonu. Wprowadzamy wybraną wartość, a następnie ją zatwierdzamy. Prawda, że proste? W ten prosty sposób można zaszyfrować telefon, sięgając jedynie po ustawienia systemowe. Poniżej przedstawię Ci kolejne informacje. Tym razem będą dotyczyły bardzo sprytnej, a jednocześnie ciekawej aplikacji. To dzięki niej komunikacja z przyjaciółmi, a także wymiana plików ma szansę stać się jeszcze bardziej bezpieczna. Szyfrowanie telefonu to bez wątpienia doskonały sposób, jeśli chcemy, aby nasze dane były naprawdę bezpieczne.